Úvahy & Texty


rád bych s vámi sdílel jedno z krásných a zároveň hlubokých podobenství, které nám Bible nabízí. V Písni Šalomounově, konkrétně v kapitole 2, verši 15, čteme:
"Chyťte nám lišky, ty malé lišky, které ničí vinice, naše vinice, které jsou v květu."
Tento verš nás varuje před malými problémy a hříchy, které mohou nenápadně, ale neúprosně ničit...

Jelikož se snažím (ze zdravotních důvodů) ujít aspoň osm tisíc kroků denně, a jelikož mi syn opatřil kvalitní sluchátka, poslouchám na svých cestách spoustu velice zajímavých podcastů. Před dvěma lety jsem netušil, že je něco takového možné. Během brouzdání po podcastech jsem narazil na jméno Abigail Shrierové, která v roce 2020 vydala knihu ...

Hanka Kotlářová se námi podělí o svou úvahu, zda bychom poznali Pána Ježíše, kdyby dnes byl v lidském tělě mezi námi. A pokud ano - jak bychom reagovali? Co jsou to skutky těla a skutky Boží? A má cenu se o ně snažit?

Nedůvěra

03.03.2024

Nedůvěra je dnes hojně používané slovo. Výzkumy veřejného mínění ukazují, jak moc jako občané nedůvěřujeme vládě, parlamentu, případně prezidentovi. Nedůvěra je rozšířená i v církvích. Mezi nevěřícími je nedůvěra vůči církvím takřka absolutní, a povolání pastora dominuje žebříčkům nepopularity.
Domnívám se, že značná část této nedůvěry je...


Jiří Čihulka kázal 2 minulé neděle o milosti a chození v ní. Níže odkazy na Power Point prezentace k oběma kázaním:

Zveřejňování textů

Pokud máte zájem o zveřejnění vašeho textu, zašlete jej na: rada@mfh.cz

Po schválení Radou text projde redakční úpravou, kterou vám zašleme k autorizaci. Zároveň požádáme o písemné (e-mailem) svolení váš text publikovat (bez nároku na honorář.) 

Děkujeme předem za vaši tvorbu a ochotu ji sdílet!